"Novi sjaj, staro ruho"
Autor: Franjo Nađ, Tanja Kolar, 20. 11. 2015.

Dana 13. 10. 2015. tehnički koordinator VIDRE - Agencije za regionalni razvoj Virovitičko-podravske županije, Darko Glumac održao je zanimljivo predavanje o projektu "Novi sjaj, staro ruho".

Cilj projekta je jačanje svijesti učenika Tehničke škole i njihovog razmišljanja o starom namještaju  kao otpadu. Svaka tvar ili predmet koji recikliramo - nije otpad već sekundarni materijal odnosno sirovina. Učenike se nastojalo upoznati s činjenicom da mogu aktivno sudjelovati u reciklaži starog namještaja.  Predavanje ima za svrhu poticanje iskorištavanja starog namještaja, a samim tim i smanjivanje količine otpada koji nastaje; podizanje svijesti da reciklirani namještaj osim što je dobar za okoliš i funkcionalan može biti itekako estetski primamljiv, a uz to i ekonomski prihvatljiv.

Nakon ovoga predavanja učenici će nastaviti aktivnosti u drvodjeljskom praktikumu.

Aktiv programa drvodjeljski tehničar dizajner