Ambienta 2015.
Autor: Franjo Nađ, Tanja Kolar, 4. 11. 2015.

Dana  17.10.2015. učenici III. i IV. razreda usmjerenja drvodjeljski  tehničar dizajner, u sklopu stručne ekskurzije,  prisustvovali su međunarodnom sajmu ''AMBIENTA 2015''.  Upoznali su se s  novitetima u konstrukcijskim i dizajnerskim rješenjima proizvoda na našem i inozemnom tržištu  kao i prezentaciji smotre radova na temu ''stolica s porukom''. I naša je škola predstavila svoj uradak  na istu temu. Uradak učenika naše škole bila je klasična tapecirana stolica s prikraćenom jednom prednjom nogom  što je, između ostalog, kod posjetioca sajma u prvi mah izazvalo nevjericu po pitanju funkcionalnosti  i uporabne sigurnosti.  Međutim,  konstrukcijsko  rješenje  stolice potpuno zadovoljava funkcionalne zahtjeve  svake klasične stolice, u što su se uvjerili i brojni posjetioci, nakon što su probali sjediti na stolici. Samim tim poslana je jasna poruka koja glasi '' ne vjerujmo svemu onome što vidimo''.  Ovo zanimljivo i inovativno rješenje  izazvalo je oduševljenje posjetioca. Također, sudjelovali smo na seminaru koji se bavio temama  inovacija, promidžbe, konkurentnosti, ekološke osviještenosti te ostalim zanimljivim temama. Učenici su po povratku posjetili prodajni centar '' LESNINA''  gdje su vidjeli  trenutno aktualne trendove u proizvodnji namještaja.

Za vijeće programa drvodjeljski tehničar dizajner

voditelj Frano Nađ