Obilježen Europski dan transplantiranih osoba
Autor: Tanja Kolar, 21. 10. 2015.

Učenici naše škole su se i ove godine pridružili obilježavanju Europskog dana darivanja i presađivanja organa. U suradnji s Udrugom transplantiranih i dijaliziranih osoba Virovitičko – podravske županije organizirali smo mjerenje razine šećera u krvi i mjerenje krvnog tlaka pri čemu smo dijelili promotivni tiskani materijal (brošure) u kojima se objašnjava važnost darivanja organa. Ttakođer, dijelili smo i donorske kartice.

Akcija se održala 17. listopada 2015. od 10.00 – 12.00 sati, na štandu postavljenom na Trgu kralja Tomislava, „pod satom“.  Unatoč lošim vremenskim uvjetima odaziv građana je bio veliki. U akciji su sudjelovale učenice petog razreda medicine: Anamarija Šipoš i Irena Šoš te učenice trećeg razreda medicine: Tesa Mađerić i Ivana Silvaš pod vodstvom mentorice Mirele Rakijašić, strukovne nastavnice.

Strukovna nastavnica, Mirela Rakijašić, mag.med.techn.