"I mi imamo pravo na zdrav život!"
Autor: Tanja Kolar, 1. 9. 2015.

Udruga za promicanje i zaštitu ljudskih prava “SMS – sve možeš sam“ (dalje u tekstu: Udruga) provodi akciju pod nazivom „I mi imamo pravo na zdrav život!“. Akcija se sastoji u izradi i postavljanju sprava za ulično vježbanje (Street workout) te uređenju cjelokupnog terena za ulično vježbanje (postavljanje klupa, koševa za otpad, uređenju okoliša i dr.).

Nakon završetka prve faze postavljanja sprava za ulično vježbanje biti će organizirana edukacija „Kako pravilno vježbati na spravama“ koju će provoditi iskusni trener. Sprave će biti postavljene uz Učenički dom u Virovitici.

Cilj ove akcije je omogućavanje besplatnog vježbanja svima, poticanje na aktivizam za bavljenje sportom i aktivnostima na otvorenom te poboljšanje kvalitete življenja.

Svi zainteresirani učenici srednjih škola s područja grada Virovitice ali i svi ostali zainteresirani građani mogu se uključiti u akciju te dobiti potrebne informacije na Facebook stranici Udruge ili putem web stranice Udruge.