Obilježen Međunarodni dan sestrinstva
Autor: Tanja Kolar, 13. 5. 2015.

Učenici Tehničke škole sudjelovali su u obilježavanju Međunarodnog dana sestrinstva, 12. svibnja 2015.  Marija Šojat i Mateo Kiš učenici V. razreda, usmjerenje medicinska sestra/ tehničar opće njege pod mentorstvom strukovne učiteljice, medicinske sestre Mirele Rakijašić, održali su predavanje u Društvenom domu Opće bolnice Virovitica. Tema predavanja je bila: „Naš pogled na petogodišnji program obrazovanja medicinske sestre“.

Ivana Hršak, Bruno Košutić, Elena Kožulj i Edi Mislimi, također učenici V. razreda, pridružili su se patronažnim sestrama u akciji kontrole razine šećera u kapilarnoj krvi i visini krvnog tlaka. Akcija je održana „pod satom“ u trajanju od 10,00 – 12,00 sati.

Mirela Rakijašić, bacc.med.techn.