Rokovi matematičari 2015.
Autor: Tanja Kolar, Vlatka Hižman-Tržić, 28. 4. 2015.

U subotu, 21. ožujka 2015. godine, u sportskoj dvorani Gimnazije Petra Preradovića u Virovitici održano je šesto po redu ekipno natjecanje učenika  “ Rokovi matematičari”.

Ove se godine natjecalo ukupno 43 ekipe iz Virovitice, Bjelovara i Požege u tri kategorije:

BETA – učenici gimnazija, GAMA – učenici tehničkih škola i DELTA – učenici strukovnih škola.

U kategoriji GAMA zadatke je rješavalo pet ekipa naše škole, a najviše bodova prikupila je ekipa u sastavu:

Smiljanić Antonio, Stojevski Ivor, Jergović Mihael i Lukačević Tomislav.

Drugo mjesto pripalo je tročlanoj ekipi u sastavu: Kusturić Luka, Stanić Ivan i Koren Karlo, a treće mjesto   također tročlanoj ekipi u sastavu: Paša Antonio, Biondić Enio i Sabo Sven. Četvrto mjesto zauzela je ekipa u sastavu: Deskar Mihael, Barčanac Nikola, Jurić Karlo i Ojurović Luka, a peto mjesto ekipa u sastavu:

Brlas Janko, Viljevac Mihael, Tomeković Josip i Romić Dominik. Svi naši natjecatelji su učenici 1.- 4. razreda smjera elektrotehničar i računalni tehničar za strojarstvo.

Zanimljive zadatke za ovogodišnje natjecanje pripremila je prof. Spomenka Smolić, a uz nju su među ispravljačima zadataka bili prof. Danijel Golinac i prof. Vlatka Hižman-Tržić.

Zahvaljujemo  dipl.ing. Zvonku Smoliću koji je bio fotograf natjecanja , a ustupio nam je fotografije naših natjecatelja.

Organizator natjecanja je Udruga prirodoslovaca “  7” i Gimnazija Petra Preradovića čiji su učenici pripremili prigodni program, a poslije natjecanja učenici su sudjelovali u radionicama koje su održali članovi udruge Mladi nadareni matematičari “ Marin Getaldić” iz Zagreba.

Čestitke svim učenicima naše škole koji su sudjelovali na ovome natjecanju!