Matematičko natjecanje- "Klokan bez granica"
Autor: Tanja Kolar, Vlatka Hižman-Tržić, 26. 3. 2015.

U četvrtak, 19.ožujka 2015. godine u našoj je školi održano međunarodno matematičko natjecanje “Klokan bez granica”. U isto vrijeme s približno istim zadatcima natjecali su se učenici 58 zemalja svijeta. Zanimljivost ovoga natjecanja je što ga financiraju  sami učenici  uplatom od 15 kuna, a  pravo natjecanja ima svaki učenik bez obzira na njegov uspjeh u nastavi matematike.

Svakog učenika na klupi, osim zanimljivih zadataka, dočekao je mali poklon – ove godine to je bio džepni kalendar, penkalo i tortica.

Natjecalo se ukupno 68 učenika naše škole u tri kategorije: 19 učenika 1.razreda u kategoriji CADET, 35 učenika 2. i 3.razreda u kategoriji JUNIOR i 14 učenika 4. razreda u kategoriji STUDENT.

U organizaciji natjecanja sudjelovale su profesorice Zorica Ilić i Terezija Galović-Čubrić, profesor Danijel Golinac i povjerenica natjecanja za našu školu profesorica Vlatka Hižman-Tržić.

Rješenja zadataka bit će objavljena 17. travnja 2015. godine na internet stranici Hrvatskoga matematičkog društva http://www.matematika.hr/klokan/2015/. Na toj će stranici 4. svibnja biti objavljeni i rezultati najbolje plasiranih učenika, a nagrade najboljim učenicima dodjeljivat će se od 25. svibnja 2015.godine.

Čestitamo svim učenicima koji su sudjelovali na natjecanju i očekujemo dobre rezultate kao i prošle godine.

V. Hižman- Tržić, prof.

Izvor: http://ivana-sovagovic.is-a-teacher.com/wp-content/uploads/2014/03/Klokan_bez_granica.png