Međužupanijsko natjecanje CNC tehnologije- glodanje i tokarenje
Autor: Zdravko Blažević, 4. 3. 2015.

Dana 20. 2. 2015. godine održano je Međužupanijsko natjecanje iz CNC tehnologije u Tehničkoj školi – Slavonski Brod za istočni dio Hrvatske, gdje su sudjelovale četiri škole i to iz Osijeka, Vinkovaca, Slavonskog Broda i Virovitice. Paralelno je održano natjecanje u Tehničkoj školi „Faust Vrančić“ u Zagrebu  za sjeveozapadni dio Hrvatske, te u Zadru za srednji i južni dio Hrvatske. Najbolje plasiranih  9 učenika po bodovima idu na državno natjecanje. Mentor naših učenika je Zdravko Blažević, dipl. ing. strojarstva.

Našu školu su predstavljali učenici IV. razreda Računalni tehničar za strojarstvo:

1. Mihael Deskar – CNC tokarenje – osvojio 3. mjesto
  2.  Antonio Paša – CNC glodanje – osvojio 3. mjesto
  3. Vilko Guljaš – CNC glodanje -  osvojio 6. mjesto

Čestitamo učenicima na postignutom rezultatu!

U holu škole bila je postavljena prigodna prezentacija iz Automatizacije poznate svjetske tvrtke SMC. Predstavnici tvrtke dali su svakoj školi prigodne edukacijske materijale.

Također, učenici su mogli vidjeti prezentaciju 3D printera.

Zaista ugodan i svrsishodno proveden dan.