Dobro se dobrim vraća

Prve vijesti o poplavljenoj Slavoniji potaknule su učenike i djelatnike naše škole da pomognu nastradalima. Učenici i djelatnici su sakupljali dobrovoljne priloge, a učenici III.-2 razreda organizirali su i malu humanitarnu akciju. Uz veliku pomoć virovitičkih ljekarni, koje su darovale trakice za analizu krvi, dva su dana svojim sugrađanima mjerili krvni tlak i šećer u kapilarnoj krvi. Učenici su se rasporedili  na tri punkta (ispod sata, ispred Gradske knjižnice i Kauflanda) te uz nadzor VMS sestara Mirele Rakijašić, Nine Gotkovski i Nenada Dakića razgovarali su i upozoravali  sugrađane na moguće zdravstvene komplikacije. Virovitičanke i Virovitičani su zauzvrat svojim novčanim prilozima pomogli našu humanitarnu akciju.

Na kraju smo skupili iznos od 9,461.50 kuna koje smo uplatili na žiro-račun Tehničke škole Županja. Njihova ravnateljica, profesorica Luce  Dandić  novac će proslijediti našim vršnjacima kako bi se što prije vratili u svoje domove i završili školske obveze.

Još jednom veliko hvala svim Virovitčanima koji su se odazvali našoj akciji, ljekarnama Berry, Grgić i Gradskoj ljekarni Virovitica.

A našim Županjcima što brži povratak u njihove domove i uspješan završetak nastavne godine!

Učenici Tehničke škola Virovitica