Terenska nastava

Dolaskom prvih proljetnih dana učenici Tehničke škole, sa svojim predmetnim nastavnicima iz područja rada šumarstva,  bili su na terenskoj nastavi u Šumariji Virovitica. Učenici drugog, trećeg i četvrtog razreda pošumljavali su teren sadnicama hrasta lužnjaka u sklopu predmeta Uzgajanje šuma.

Učenici drugog razreda šumarskog tehničara bili su na terenskoj nastavi iz Dendrologije. Na terenu su određivali  drvenaste vrste preko zimskih izbojaka i kori. Lijepo vrijeme omogućilo je posjet šumskom predjelu Kinkovo.

Učenici četvrtog razreda su bili na terenskoj nastavi iz Zaštite šuma. Sa svojom predmetnom nstavnicom promatrali su jedan oblik mehaničke metode suzbijanja štetnika.