Prevencija suicida

Tijekom zadnjega tjedna u studenom, 26.-29., dr. Elvira Koić, specijalistica psihijatrije,  održala je niz predavanja za  roditelje učenika  II. i III. razreda Tehničke škole kojima je bio cilj postići višu razinu znanja i svjesnosti o povezanosti različitih oblika rizičnog i suicidalnog ponašanja, postići  sposobnost prepoznavanja i prevencije suicidalnog ponašanja te ukazati na važnost  kvalitetne komunikacije.

Naime, tijekom prošle školske godine , 2012./2013., dr. Elvira Koić u tadašnjim prvim i drugim razredima održala je teme na satima razrednog odjela vezano uz klađenje i kockanje mladih kojom prilikom je primijenila Upitnik o suicidalnom ponašanju (SBQ-R).  Rezultati koji su tom prigodom dobiveni,  ukazivali su na potrebu  razgovora s roditeljima, učenicima i nastavnicima na tu temu, a sve u svrhu prevencije suicidalnosti.