Sudjelovanje na Ambienti 2013.
Autor: Tanja Kolar Janković, 11. 11. 2013.

I ove je godine  naša škola, uz još osam škola programa  PRERADA I OBRADA DRVA u sklopu međunardnog sajma AMBIENTA 2013. u Zagrebu od 16. do 20. listopada 2013., sudjelovala u prezentiranju škole i usmjerenja na temu:  '' Uporabni i dekorativni predmeti od drva''. Cilj je  sudjelovanja poboljšanje prezentacijskih vještina učenika kroz predstavljanje škole i učeničkih uradaka,  podizanje svijesti o uporabi drva kao ekološkog materijala u najranijoj dobi, poticanje inovativnosti i kreativnosti učenika te izrada uporabnih i dekorativnih predmeta od drva.

Dana 15.10.2013. na izložbenom prostoru sajma učenici IV. razreda drvodjeljskog tehničara – dizajnera, Antonijo Matošević  i Matko Horvat izložili su svoj završni rad Maketu dječjeg igrališta, u pratnji  prof. Saše Drajića i prof. Franje Nađa mentora.

Dana 18.10.2013. obavljena je stručna ekskurzija na međunarodni sajam Ambientu i posjet Hrvatskom školskom muzeju  učenika II., III. i IV. razreda drvodjeljskog tehničara dizajnera pod vodstvom prof. Josipa Filipovića i prof. Gordanke Osvaldić.

Treba  ti?! Napravi! Ukrasi! nova je izložba učenika i profesora iz Drvodjeljskih škola Hrvatske.

U Hrvatskom školskom muzeju predstavljena je od 22. listopada do 3. studenoga 2013. godine. Nastavak je to uspješne suradnje i prijateljstva Muzeja i Drvodjeljskih škola iz cijele Hrvatske. Naše druženje započelo je godine 2008. kad su se drvodjelci po prvi put predstavili s izložbom Drvodjeljske škole – Drvo naš odabir.  Izložbom Drvo, kamen, crijep – svaki dom je lijep, godine 2010., škole su naše posjetitelje upoznale sa zanimljivim izlošcima – autohtonim kućicama svoga zavičaja, dok su nam godine 2011., izložbom Mašta može svašta, ispričali priču o drvenim igračkama. Na prošlogodišnjoj izložbi Otkrij, sakrij, pronađi, pospremi ... posjetitelji su u Hrvatskom školskom muzeju saznali kako su škrinje izgledale nekada, čemu su služile te što se u njima skrivalo.

Ove godine, izložbom Treba  ti?! Napravi! Ukrasi!, ispričat ćemo priču o različitim uporabnim i dekorativnim predmetima koje su izradile vrijedne ruke naših učenika drvodjelaca.

Dana 19.10.2013. u sklopu sajma  organiziran je i stručni skup na temu ''Obrazovanje usklađeno s potrebama tržišta rada'' s ciljem stjecanja novih znanja i vještina o metodologiji izrade paketa učenja (standarda zanimanja, standarda kvalifikacije i strukovnih kurikuluma, izvođenju strukovne nastave usmjerene prema ishodima učenja te kroz primjere dobre prakse, stjecanje znanja i vještina o definiranju elemenata i kriterija vrjednovanja postignuća učenika i samovrijednovanja.

Stručnom skupu nazočili su predavači drvne grupe predmeta: prof. Saša Drajić, prof. Franjo Nađ,  prof. Gordanka Osvaldić,  stručni učitelj Darko Farkaš, te prof. Margareta Bandić.

Franjo Nađ, prof.