Održan stručni skup
Autor: Tanja Kolar Janković, 1. 10. 2013.

Implementacija novoga strukovnog kurikuluma: Drvodjeljski tehničar dizajner- Konstruiranje računalom, II. dio

U Tehničkoj školi Virovitica održan je 27. rujna drugi dio stručnog skupa na temu Implementacija novog strukovnog kurikuluma: Drvodjeljski tehničar dizajner- Konstruiranje računalom.

Cilj je skupa bio stjecanje znanja i novih vještina o korištenju sučelja 3D crtaćih programa te ovladavanje osnovnim tehnikama izrade i uređivanja 3D crteža na primjeru iz drvodjeljske struke. Obrađene su sljedeće teme: kreiranje složenih čvrstih tijela, korištenje naredbi za uređivanje 3D, uređivanje čvrstih tijela, rendiranje u 3D, rad s materijalima i izrada i uređivanje crteža zadanog proizvoda interijera pomoću 3D crtaćeg programa. Skup je održan u specijaliziranoj učionici za CAD I CAM programiranje.

Sudionici su bili predavači nastavnog predmeta Konstruiranje računalom u programu drvodjeljski tehničar- dizajner iz Karlovca, Zagreba, Varaždina, Vinkovaca i Đakove, a voditelj skupa bio je Franjo Nađ, prof. savjetnik. Skupu je nazočila i viša stručna savjetnica Irena Ištvanić kao predstavnica Agencije za strukovni odgoj i obrazovanje.