preskoči na sadržaj

Tehnička škola Virovitica

Login

Potvrde

Dragi učenici,

na poveznici

 https://potvrde.skole.hr/login

 koristeći svoj AAI@EduHr identitet

možete preuzeti i ispisati

potrebne potvrde.

    
        

 
Raspored zvonjenja


Brojač posjeta
Ispis statistike od 1. 4. 2011.

Ukupno: 499569
Ovaj mjesec: 1228
Ovaj tjedan: 355
Danas: 124
Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Posjet Lovačkom muzeju u Zagrebu
Autor: Tanja Kolar Janković, 14. 5. 2013.


Učenici 4. razreda šumarskog usmjerenja posjetili su 30. travnja Lovački muzej pod vodstvom Darka Stojevskog, dipl. ing. šumarstva.

"Lovački muzej pruža uvid u dio prirodoslovne baštine vezan za životinjski svijet naših krajeva. Njegova je uloga danas poučna, obrazovna i odgojna zbog toga jer u posjetiteljima razvija osjećaj potrebe zaštite i unapređenja našeg prirodnog bogatstva.Kako se vrhunski trofeji divljači ne smiju odnositi u inozemstvo, u Lovačkom se muzeju čuvaju svi oni koje je otkupila Republika Hrvatska, što na posjetitelje ostavlja poseban dojam koji dugo pamte. Na dva kata, na površini većoj od tisuću četvornih metara, stalni je postav raspoređen prema tematskim zbirkama: - trofeji, zbirka s više od 400 trofeja divljači - fosili, osteološka zbirka s više od 200 izložaka te fosilnih nalaza - jaja, zbirka s više od tisuću ptičjih jaja - sisavci i ptice, oko 350 dermopreparata - lovačko oružje, zbirka s 52 izloška - lovački pribor i streljivo, zbirka s gotovo 200 izložaka - lovačke značke i odličja, zbirka s više od 400 izložaka Ambijentalni prikaz staništa biljnog i životinjskog svijeta naših krajeva, simulacija prirodnog krajolika, postignut je prezentacijom dijela izložaka osvijetljenim scenografijama u deset velikih diorama ozvučenih cvrkutom ptica i zvukovima prirode. Dojam lovačkog kolorita povećavaju visokom zanatskom perfekcijom izrađene makete lovačkih čeka, hranilica i ostalih lovno-tehničkih i uzgojnih objekata - ti su izlošci ujedno i nezamjenjiva nastavna pomagala u usavršavanju lovaca te u obrazovanju polaznika lovačkih škola i fakulteta. Muzej prikazuje i jedinstvenu evropsku oološku zbirku jaja ptica, oko 1000 komada tj. 350 legla ptica koje se kod nas gnjezde, a zbirci s nekoliko stotina dermopreparata ptica posvečena je posebna pažnja, pa su ptice smještene, osim u trima dioramama i u 5 vitrina.
    Kao naročitu zanimljivost u Muzeju čine nekoliko fosilnih nalaza (iskopine) losa i jelena golemoga ,s područja Pitomače, Vrbovca, Drenovaca i Košutarice (kod Jasenovca), te bogata i vrlo instruktivno - edukativna zbirka netipičnih,abnormalnih i ostalih trofeja naše divljači,te osteološka zbirka kostiju brižno čuvana i prikazana u 2 vitrine. Prikazan je i povjesni razvoj lovačkog oružja od vremena kad se počeo upotrebljavati barut,razvoj lovačkog streljiva, lovačke opreme,rasprslog i oštećenog lovačkog oružja,oružja lovokradica i dr. Cijeli prostor Muzeja je ozvučen cvrkutom ptica i zovom prirode, pa se posjetitelj osjeća kao da je uistinu u prirodi. Zbirke Muzeja svjedoče o stoljetnoj lovno-uzgojnoj tradiciji i kulturi u Hrvata."
(http://www.hls.com.hr/oMuzeju.aspx)

Ostale slike pogledajte Ovdje!





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju