Stručni posjet tvornici Končar d.d. Zagreb
Autor: Tanja Kolar Janković, 9. 5. 2013.

Učenici trećeg razreda računalnog tehničara za strojarstvo su 26. travnja 2013. godine pod vodstvom profesora Dubravka Milanovića, dipl. ing., posjetili tvornicu Končar – elektroindustrija d.d. Zagreb.

Cilj je posjeta nadopuniti teorijska znanja iz područja elektromotora u okviru predmeta Elektrotehnika s proizvodnjom tih pogonskih strojeva.

U trosatnom obilasku tvornice učenici su upoznati s djelatnošću i značenjem tvornice za gospodarstvo RH.

Nakon prikazanog filma o tvornici organiziran je obilazak dvaju postrojenja:

-          proizvodnja elektromotora – MES,

-          proizvodnja elektronike i informatike – INEM.

Učenici su mogli vidjeti razvoj i primjenu novih tehnologija koje uče u školi te su mogli spoznati da je nužno još više učiti kako bi bili uspješni na radnom mjestu nakon završetka školovanja.

Stručni voditelji Končara su učenicima objašnjavali pojedine faze proizvodnje koje su učenici s pozornošću slušali te s voditeljima poveli zanimljiv dijalog.

Nakon službenog obilaska tvornice organiziran je ručak i obilazak grada.

Boris Kulišić, prof.

Ostale fotografije možete pogledati ovdje!