Autor: Tanja Kolar Janković, 4. 3. 2013.

Sukladno Godišnjem planu i programu rada škole, u utorak, 5. ožujka 2013. u Kazalištu Virovitica bit će za učenike Tehničke škole prikazana predstava MAČKA NA VRUĆEM LIMENOM KROVU, redatelja Same M. Streleca.

„Brojne je biografske elemente Williams unio u dramu, povukavši tako paralelu između svoga života i života likova, ali i progovorivši o univerzalnom, gotovo svakodnevnom životu svih ostalih. Biografski se elementi tako stapaju s onim općim, ljudskim temama-  pohlepom, društvenim normama, lažima, površnošću, propadanjem, seksualnošću, željom i neuspjehom, represijom, smrću…. Gospodare Williamsovim tekstom, ali i nama, ovisno o tome koliko to želimo priznati. Virovitičko kazalište ovom predstavom nastavlja niz u kojem nastoji strašću i erotikom gledatelje udaljiti od svakodnevnih depresivnih i tjeskobnih misli." J. Strija)

Predstava započinje u 16,00 sati te će se stoga toga dana održati samo prva tri nastavna sata po redovnom rasporedu.

Slika preuzeta s www.teatar.hr