Suradnja s Gradskim muzejom Virovitica
Autor: Tanja Kolar Janković, 26. 11. 2012.

Učenici prvih razreda Tehničke škole Virovitica sudjelovali u edukativnoj radionici

U sklopu predstavljanja arheoloških izložbi "Siscia u vrijeme kovnice novca" i "Kuhanje i blagovanje u rimskoj Sisciji" Gradski muzej Virovitica u suradnji s Gradskim muzejom Sisak organizirao je u srijedu, 21. studenoga 2012. nekoliko edukativnih radionica.

Učenici prvih razreda Tehniče škole (voditelj Zdravko Samac, prof.) sudjelovali su u radionici za srednjoškolce. Muzejski pedagog Marijan Bogatić, u pratnji autora jedne od izložbi, kustosa i numizmatičara Zdenka Burkowskog upoznao je učenike s poviješću Siska od najstarijih vremena do 20. stoljeća. Za učenike je muzejski pedagog priredio vremensku liniju u koju su učenici trebali unijeti odabrane godine, događaje, vladare i carstva, a u skladu s gradivom u povijesnim udžbenicima za prve razrede srednjih škola. Učenici su bili podijeljeni u četiri skupine te su tako nastale četiri vremenske linije koje će koristiti u nastavi.

Više o radionicama možete pročitati ovdje, a fotografije možete pogledati ovdje.