Ovaj mjesec: 1984

Primjer online nastave
Autor: Tanja Kolar Janković, 23. 3. 2020.

Dragi učenici!

Nadamo se da ste svi dobro i da ste vikend iskoristili za odmor. smiley Bio je ovo stresan tjedan za sve nas. No teške životne situacije iz nas izvlače ono najbolje. wink Vjerujemo da ste spremni za novi radni tjedan. U nastavku donosimo primjer online nastave i tekst koji je više nego poučan.

KRIZNA VREMENA

Koronavirus

Od samoga početka 2020. godine aktualna tema u svijetu je novi virus koji je prvi puta izbio u Kini, točnije koronavirus.

Kao što sam već rekla koronavirus se prvo pojavio u Kini, a zatim se postupeno širio po ostalim državama. Postoji mnogo teorija o uzrocima ovoga virusa. Neki od njih su miševi i šišmiši koje Kinezi konzumiraju u svakodnevnoj prehrani, dok postoje također mnoge teorije kako je ovaj virus napravljen u laboratoriju kako bi uništio svijet. Nitko u početku nije niti sumnjao da bi se koronavirus mogao proširiti na gotovo čitav svijet. Ljudi trenutno, po mome mišljenju, previše paničare. Smatram da je nepotrebno kupovanje tolikih zaliha i da time, ljudi koje to rade zapravo štete drugima. Prizori praznih polica u trgovinama samo još više zastrašuju ljude. Mislim da je u ovim situacijama potrebno biti smiren i samo se pridržavati uputa koje dobivamo svakodnevno. Jako je važno često prati ruke, ne izlaziti ako nije nužno, ne družiti se u skupinama od 10 ljudi  itd.  Nažalost, često smo mogli vidjeti prizore ljudi koji sjede u kafićima iako je rečeno da to ne rade. Zbog takvih neodgovornih ljudi virus se širi, jer ne hoda virus, već ljudi koji ga možda imaju, a da to ni ne znaju. Svjesna sam da ne mogu nikako uništiti ovaj virus, ali se trudim pridržavati svih uputa koje smo dobili. Ako ga već ne mogu uništiti, mogu se potruditi spriječiti njegovo širenje.

Zato je najbolje da svi ostanemo doma i pridržavamo se uputa jer ćemo jedino tako uspjeti pretrpjeti ovu kriznu situaciju. Ponašajmo se odgovorno i mislimo jedni na druge, svijet će tako biti puno bolje i ljepše mjesto.

Ivana Dorinka 1.M

Sretno u novom radnom tjednu i čuvajte se! 😊