Ovaj mjesec: 1984

Virovitički kazališni susreti - Virkas 2011.
Autor: Kristina Golubić, 26. 1. 2011.

Kazalište Virovitica i ove će godine biti domaćin Virkasa - virovitičkih kazališnih susreta, ove godine sedmog po redu na kojemu će brojna hrvatska kazališta izvesti svoje najbolje predstave iz ove i protekle sezone. Virkas se održava od 4. do 13. veljače u Virovitici, ali i okolnim mjestima - Orahovici, Slatini, Pitomači, Suhopolju, Gradini i Voćinu.

Na početku virovitičkih kazališnih susreta - Virkasa će se ujedno obilježiti i 3. veljače, Dan virovitičkog Kazališta, koji je odabran u znak sjećanja na prvu diletantsku kazališnu predstavu "Sluge muzikanti" koju su igrali virovitički glumci u Virovitici 1900. godine. Svaki Virkas do sada otvorila je premijera domaćeg ansambla, a tako će biti i ovaj put.

Svečanom premijerom Moliereova "Don Juana" u kojemu igra cjelokupni ansambl virovitičkog kazališta, 4. i 5. veljače započet će ovogodišnji 7. Virkas.

Cjelokupni program Virkasa moguće je vidjeti na stranicama Kazališta Virovitica.

Izvor: http://www.skole.hr/vijesti/od-svuda?news_id=4914