Posjet Šumariji Voćin
Autor: Tanja Kolar Janković, 28. 10. 2019.

U petak, 18. listopada, učenici šumarskog smjera posjetili su sastojine kojima gospodari  Šumarija Voćin na Papuku. Također,  posjetili su i radilište Hrvatskih šuma gdje su naši učenici imali priliku vidjeti razmjeravanje i prikrajanje drvnih sortimenata na pomoćnom stovarištu. Uz ljubazne domaćine obišli su i sastojine obične jele i bukve te saznali više o biljnim zajednicama na Papuku te njihovom uređivanju i uzgajanju.

Na kraju su obišli i poučnu stazu koja se nalazi u blizini šumske kuće Đedovica. Ovom prigodom zahvaljujemo domaćinima na strpljenju i velikom trudu koji su uložili da i ova terenska nastava ostane u lijepom sjećanju i učenicima i nastavnicima. Zahvaljujemo i na ručku kojim su nas, kao pravi domaćini, počastili djelatnici Šumarije.

Nadamo se da će se ova suradnja uspješno nastaviti i za buduće generacije šumarskih tehničara. (D. D.)