Obilježen Europski dan jezika
Autor: Tanja Kolar Janković, 30. 9. 2019.

26. rujna obilježava se Europski dan jezika s ciljem promicanja jezične  i kulturne raznolikosti i međukulturnog razumijevanja.  Ovaj dan se slavi od 2001. godine i to na inicijativu Vijeća  Europe,  a važan je jer promiče učenje stranih jezika u svakoj životnoj dobi, bilo u školi ili izvan nje.

I učenici naše škole imali su priliku obilježiti ovaj dan i to  geografsko - jezičnim  kvizom znanja kojeg su osmislile nastavnice stranih jezika. Svaki razred je imao svoj tim od 3 člana koji se trudio što brže i točnije odgovoriti na ukupno 35, ne baš jednostavnih  pitanja.  Iako se nekoliko timova izmjenjivalo na postolju, prvo je mjesto ipak na kraju odnio tim učenika iz 4. elektro razreda u sastavu - Tomislav Radanović, Marko Bunjevac i Valentino Petrović.  Drugo mjesto pripalo je 4. šumarima, čiji su razred predstavljali Gabriel Ivšić, Roa Fuk i Livio Brozović. Treće je mjesto pripalo je učenicama 2. medicine - Loreni Lukšec, Andronky Mandić i Miji Šiljković. Čestitke svima, a posebno najuspješnijima!

Nadamo se da su se učenici zabavili i naučili neke nove činjenice o jezicima i kulturi Europe i svijeta.