Uzgojena još jedna generacija zaboravljenih šumskih voćkarica
Autor: Tanja Kolar Janković, 13. 6. 2019.

Vrijedne i marljive ruke 2.i 3. razreda šumarskog tehničara i ove su godine uzgojile preko 3 000 sadnica šumskih vrsta drveća oskoruše, brekinje, divljih jabuka i krušaka.  U jesen su sakupljali plodove, vadili sjemenke, čistili ih od nečistoća te ih sadili u plastenik. Redovitom njegom, zalijevanjem i pažnjom, sadnice su u plasteniku rasle sve dok nisu bile spremne za vanjski okoliš. Na ovaj su način učenici dali novu dimenziju projektu Zaboravljene šumske voćkarice.  Prema fotografijama, čini se da biljke uživaju u vanjskom okolišu Tehničke škole.

Dino Davidović, prof.