Državno prvenstvo iz atletike
Autor: Tanja Kolar Janković, 24. 5. 2019.

U Splitu je 20. i 21. svibnja  2019. godine održana državna završnica iz atletike za srednje škole. Učenici Tehničke škole Virovitica zauzeli su 14. mjesto od ukupno 18 ekipa.

Ekipa ŠSD Tehničar: Emanuel Smutni, Karlo Jakupec, Mario Bošnjaković, Rok Horaček, Jakov Vlainić, Matija Jerbić, David Čović i Leonardo Topolovčan.

Naš učenik Mario Bošnjaković je u disciplini 800m osvojio 1. mjesto i postao prvakom Hrvatske na 800 metara u konkurenciji srednjih škola. Čestitamo! smiley

U sklopu projekta ”Volontiram + školski sport = odličan“ s ciljem da se učenici srednjih škola kao volonteri uključe u školske sportske aktivnosti u organizaciji Hrvatskog školskog sportskog saveza, na državnom prvenstvu iz atletike su sudjelovale dvije učenice naše škole, Mia Šiljković i Martina Miličić. Iskustvom volontiranja nadogradili su postojeće te stekli neke nove vještine i znanja koja će im koristiti u različitim područjima funkcioniranja; snalažljivost, odgovornost, samostalnost, tolerantnost, poštivanje različitih mišljenja, sklapanje dogovora, proaktivnost, uslužnost, ljubaznost, uspješnost, a naravno i dobru zabavu kao vrijednost ovog angažmana.

Matej Smiljanec, prof.