Omiljeni likovi i junaci iz svijeta knjige i stripa
Autor: Tanja Kolar Janković, 23. 4. 2019.

Prije no što su otišli na praznike,  učenici Tehničke škole Virovitica prigodno su obilježili Noć knjige koja se održava u vrijeme proljetnih praznika 23.4.2019.

Ovogodišnja tema  Omiljeni likovi i junaci iz svijeta knjige i stripa bila je inspiracija  za malu izložbu učeničkih crteža u školskom holu.

A da se još uvijek čita, dokazali su učenici koji su u školskoj knjižici predstavili svoje omiljeno štivo. Lorena Galešić  preporučila je roman Ne napuštaj me kanadske spisateljice Chevy Stevens,  a Idora Alimehaj uvela  je učenike u Charliejev svijet Stephena Chboskyja.

A da se čitaju i stripovi dokazali su Luka Blažević, Ivan Demšić i Karlo Varga pripremivši prezentaciju o japanskoj Mangi.

Tako su učenici kreativno svoje vršnjake  potaknuli na čitanje, promovirali knjigu i strip  te razgovarali o njezinu statusu i važnosti u suvremenom društvu.