Ususret Uskrsu
Autor: Tanja Kolar Janković, 11. 4. 2019.

Nadolazeći blagdan Uskrsa bio je povod maloj radionici ukrašavanja pisanica.  Profesorica Kristina Horvat Vargović iz Industrijsko-obrtničke škole Virovitica ugostila nas je u cvjećarskom praktikumu. Pokazala nam je što radi sa svojim učenicima i uvela nas u svijet decoupage tehnike.

U ugodnom duštvu, uz niz mali savjeta, ovladali smo jednostavnom i kreativnom tehnikom. Profesorica Horvat Vargović detaljno nas je uputila i u staru tehniku bojanja pisanica prirodnim bojama i ukrašavanje travama. Otkrila je male tajne velikih majstora, a jednu ćemo podijeliti i s Vama. Za visoki sjaj obojene pisanice premažite uljem ili još bolje slaninom.

Sretan Uskrs!

Žele Vam učenici Tehničke škole Virovitica