Tehnička škola Virovitica na sajmu Viroexpo 2019.
Autor: Tanja Kolar Janković, 21. 3. 2019.

Od 15. do 17. ožujka 2019. trajao je Viroexpo -  24. međunarodni sajam gospodarstva, obrtništva i poljoprivrede na kojem se tradicionalno predstavila i naša škola.

Najveću pažnju plijenio je bunar koji se nalazio ispred ulaza u halu. Bunar kakav se nekad nalazio u gotovo svakoj većoj virovitičkoj ulici,  izradili su  učenici 3. razreda drvodjeljski tehničar dizajner, pod vodstvom diplomiranog inženjera Franje Nađa i stručnog učitelja Darka Farkaša. Učenici koji su sudjelovali u izradi drvne konstrukcije bunara su: Luka Deskar, Maja Farkaš, Gabrijel Glumpak, Patrick Jukić, Mihael Ličina, Josip Mađarević, Renato Marek, Leonardo Počuć, Andi Slijepčević, Emanuel Smutni, Filip Tepeš, Leonardo Topolovčan, Jakov Vlainić, Nedjeljko Vrnavić i Nikola Zalović.

U znaku informacija i moderne tehnologije bio je i štand elektrotehničara. U sklopu izvannastavne aktivnosti Arduino,  učenici i njihovi mentoru izradili su automatizirani semafor, samostabilizirajući autić koji se upravlja preko bluetootha, svijetleći globus,  led matrix, a izrađivali su i logo oznake automobila pomoću 3D printera.

Vrijedni medicinari Tehničke škole Virovitica, u petak i subotu, besplatno su posjetiteljima Viroexpa mjerili tlak i šećer, a to su posjetitelji  rado iskoristili kao priliku za provjeru svojega zdravlja.

Učenici šumarskog usmjerenja postavili su atraktivnu zbirku kukaca i sadnice rijetkih šumskih voćkarica u sklopu nedavno završenoga projekta ''Zaboravljene šumske  voćkarice''.

Naši mentori i učenici predstavili su se u najboljem  svijetlu, a sudeći po posjećenosti štandova i brojnim upitima građana i gostiju kroz sve dane, bio je ovo još jedan uspješan sajam.