Hrvatski se jezik voli znanjem!
Autor: Tanja Kolar Janković, 14. 3. 2019.

Učenice i učenici Tehničke škole hrvatski jezik voli znanjem stoga su u mjesecu ožujku prigodno obilježili Mjesec hrvatskoga jezika.

Podsjetili su se na prilično burna razvojna razdoblja u kojima je hrvatski jezik uspio očuvati samobitnost i samosvojnost bez obzira na sve silne prilike koji su u povijesti dolazile sa svih strana.

Uredivši prigodni pano, Matea Jambrušić i Ariela Malenica ukazale su na bogatu jezičnu baštinu i sjajnu jezičnu povijest.

Učenice 1. i 2. M sudjelovale su u prigodnom kvizu iz poznavanja hrvatskoga jezika koji su pripremile Lorena Lukšec i Klara Medved. Najuspješnije učenice  u rješavanju kviza  bile su Josipa Ivić i Martina Sertić koja je i na Županijskom natjecanju iz hrvatskoga jezika, u kategoriji 2. razreda, osvojila 7. mjesto.

Čestitamo svima sudionicima koji su dobrom voljom i pokazanim znanjem dokazali da predmet Hrvatski jezik ne mora biti predmet koji im je teško učiti jer upravo je materinji jezik pokretač nematerijalne baštine, kulture i nacionalnog identiteta.

Povodom Dana hrvatskoga jezika (11.3. - 17.3.) imajte  na umu riječi armenskoga lingviste i kroatiste  Artura Bagdasarova:

Čovjek koji ne poštuje svoj jezik i baštinu ne poštuje ni svoj narod, a tko ne cijeni svoj narod, ne cijeni ni svoju mater jer mati daje materinski jezik .

(I.V., foto M. J.)