"Zajedno za bolji internet"
Autor: Tanja Kolar Janković, 13. 2. 2019.

U Tehničkoj školi Virovitica, povodom međunarodnog Dana sigurnijeg interneta, 5. veljače 2019., koji se ove godine održavao pod motom „ZAJEDNO ZA BOLJI INTERNET“, održano je predavanje za Vijeće roditelja te sve roditelje učenika prvih razreda. Na samom početku sve je nazočne pozdravio ravnatelj Tehničke škole Ivan Kućan, prof. i rekao da je to drugu godinu za redom kako se u suradnji s djelatnicima PU Virovitičko-podravske obilježava Dan sigurnijeg interneta kojom prigodom  se nastoji i roditeljima skrenuti pozornost na važnost odgovornoga korištenja društvenih mreža i njihove uloge kao roditelja u tom procesu. Zatim je psihologinja Tehničke škole  uvodno iznijela rezultate najnovijih istraživanja vezanih uz korištenje mobitela i društvenih mreža te njihova utjecaja na različite aspekte života adolescenata. U nastavku je policijska službenica za prevenciju PU Virovitičko-podravske, Ana Kratohvil Katić održala predavanje na temu „Novi oblici nasilja – zlostavljanje putem interneta i mobitela – Cyberbullying“ te je prikazan i film pod nazivom „Reci NE!“, koji je dio EUROPOLOVE kampanje protiv on-line iskorištavanja. Roditelji su pozvani da se u slučaju da njihova djeca primaju prijeteće, uznemirujuće ili seksualno neprimjerene  poruke svakako obrate policiji na broj 192 ili  slanjem e-mail poruke na adresu policija@mup.hr putem web stranice MUP-a te prijavom na “Red button”.

Predavanja je zaključio profesor informatike u Tehničkoj školi Domagoj Lisjak, dipl.inž. govoreći o opasnostima kojih često nismo svjesni u svakodnevnom korištenju društvenih mreža.