Ovaj mjesec: 1994

Održan međužupanijski stručni skup iz područja prerade i obrade drveta
Autor: Tanja Kolar Janković, 4. 2. 2019.

Dana 2. veljače 2019. u specijaliziranoj učionici za CAD, CAM  programiranje Tehničke škole Virovitica održan je stručni skup međužupanijskog stručnog vijeća iz područja prerade i obrade drveta s sljedećim temama:

•          Upoznavanje sučelja aplikativnog crtaćeg programa ''Sketchup'' uz objašnjenje razmještaja pojedinih alata za crtanje i uređivanje crteža

•          Osnovne tehnike kretanja crtežom (zumiranje, rotiranje, skaliranje, upotreba ortografskih pogleda, osi i položaj modela)

•          Upotreba osnovnih alata za crtanje općenitog modela (linije ravne i prostoručne, pravokutnik, kružnica, poligon)

•          Upotreba osnovnih alata za uređivanje modela (brisanje, pomicanje, kopiranje, rotiranje, izvlačenje, skaliranje, konstrukcijske linije i kotiranje)

•          Stvaranje komponenata i grupa modela te dodavanje komponenata, boja i uzoraka na jednostavnijem modelu

•          Izrada modela stolice – postupno po fazama (uz pripremljene radne materijale)

Cilj je stručnog skupa unapređenje nastave kao i izlaznih kompetencija uz primjenu aplikativnog crtaćeg programa ''SKETCHUP'' za učenike zanimanja stolar pomoćni stolar i drvodjeljski tehničar dizajner.

Stručnom skupu nazočili su predavači stručnih predmeta i praktične nastave iz Garešnice, Požege, Slatine, Industrijsko obrtničke i Tehničke škole Virovitica.  Predavanje je održao predavač Franjo Nađ, dipl. inž. usmjerenja drvodjeljski tehničar dizajner.  (F.N.)