Novi školski kalendar
Autor: Kristina Golubić, 11. 1. 2011.

Nakon pet godina mijenja se školski kalendar pa školska godina više neće počinjati kao 2010., prvog ponedjeljka u rujnu. Ove godine škola može početi 5. ili 12. rujna o čemu mogu odlučiti županije.

Županije se pritom moraju držati zacrtanog plana nastave koja se izvodi u najmanje 175 dana, što je 35 nastavnih tjedana, odnosno za učenike koji završavaju srednju školu - 160 dana ili najmanje 32 tjedna.

Po novome bi Dalmacija ili Istra školsku godinu mogle početi umjesto prvog ponedjeljka u rujna - u drugom tjednu rujna, a Grad Zagreb i kontinentalne županije mogu zimske praznike svojim učenicima produljiti za tjedan dana, pa bi njihovi praznici trajali umjesto do kraja prvog tjedna u Novoj godini, još dodatan tjedan.

Međutim, svim učenicima u Hrvatskoj gotovo bi se prepolovilo trajanje proljetnih praznika, koji se vežu uz blagdan Uskrsa. Po sadašnjem kalendaru, oni traju od 21. do 29. travnja 2011., a po novome bi se skratili na pet dana - od Velikoga četvrtka do Uskrsnog ponedjeljka. Novi kalendar školske godine trebao bi biti donesen najkasnije do polovice ožujka i vrijedio bi od iduće školske godine.

Izvor: http://www.skole.hr/vijesti/skolstvo?news_id=4757