Održan državni stručni skup iz područja rada šumarstvo
Autor: Tanja Kolar Janković, 10. 12. 2018.

U našoj je školi 5. prosinca održan državni stručni skup iz područja rada šumarstvo. Skupu su nazočili nastavnici iz srednjih šumarskih škola RH. Govorilo se o sudjelovanju naše škole u projektu "Zaboravljene šumske voćkarice",kao i iskustvima u provedbi tog projekta. Nakon predavanja sudionici su posjetili rasadnik i plastenik Tehničke škole gdje su nastavnicima poklonjene sadnice rijetkih i zaboravljenih šumskih voćkarica koje će biti zasađene u školskim vrtovima. Na Bilogori su posjetili sastojine hrasta kitnjaka i obične bukve te se upoznali s problematikom njihove obnove. Skup je završio tradicionalno, primjereno šumarima, zajedničkim druženjem i ručkom.