Posjet učenika i projektnog tima iz srednje škole Dráva Völgye
Autor: Tanja Kolar Janković, 26. 6. 2018.

U četvrtak, 14. lipnja 2018., posjetili su nas učenici i nastavnici iz Barcsa - partneri u projektu ''Zaboravljene šumske voćkarice''. U sklopu razmjene znanja, učenici i kolege nastavnici imali su priliku čuti i vidjeti sve o prirastu sadnica šumskih voćkarica koje su uzgojene u plasteniku. Također, kolege iz mađarske škole objasnili su svoja iskustva sadnje voćkarica direktno u rasadnik te se pokazalo da su biljke koje su prvotno uzgajane u plasteniku kvalitetnije, unatoč zahtjevnijoj proizvodnji. Nakon razmjene iskustava, učenici i nastavnici presađivali su kontejnerske sadnice iz plastenika u rasadnik Tehničke škole Virovitica. Kolege i učenici iz Mađarske vidjeli su na koji se način vade i sade sadnice iz kontejnera i na koju udaljenost. Unatoč poslu, učenicima je bilo zanimljivo i poučno.

Dino Davidović, prof.