Ovaj mjesec: 1997

Odabran najljepši bonsai izložbe Tajna Japana koja povezuje svijet
Autor: Tanja Kolar Janković, 5. 5. 2018.

Azelea (15 godina), vlasnik Zlatko Mlinarić

Na Svjetski dan Sunca u Tehničkoj školi Virovitica održana je izložba Tajna Japana koja povezuje svijet. Otvorenju je nazočio savjetnik veleposlanika Japana u RH gospodin Kazumasa Miyazaki koji je istaknuo da iako su Japan i Hrvatska jako udaljene zemlje, povezuje ih 25-godišnje prijateljstvo i suradnja kao i ljubav prema haiku poeziji, borilačkim vještinama te bonsai drvcima. Izložbu je uz prigodno slovo otvorio župan Virovitičko-podravske županije Igor Andrović. Svoje minijaturno blago izložili su Dino Davidović-Tehnička škola Virovitica, obitelj Fućkar, Zlatko Mlinarić i Zlatko Šafar. Izloženo je 39 minijaturnih drvaca od kojih je najstarije brižljivo njegovano čak 60 godina. Među drvcima od kojih svako priča neku svoju priču nalazili su se primjerci javora, graba, ginka, brijesta, gloga, klena i mnogih drugih. Glasovima posjetitelja Azelea gospodina Zlatka Mlinarića odabrana je za najljepši bonsai izložbe, a najsretniji posjetitelj Josiip Perić osvojio je nagradu Bonsai : priručnik za kupnju, sadnju, izlaganje, dotjerivanje i njegu bonsaija. Izložbu su organizirali: Ivan Kućan, prof., Dino Davidović, dipl. inž., Rozalija Davidović, dipl. inž., Tanja Kolar Janković, prof. i dipl. bibl., Igor Kućan, dipl. inž., Gabriela Tomljanović, prof. i Ivana Vlaisavljević, prof. Hvala svima koji su svojim trudom, znanjem i nesebičnošću pomogli pri ostvarenju izložbe. (tekst: tkj, fotografije: www.icv.hr.)

organizatori izložbe i izlagači sa savjetnikom velopslanika Japana u RH gospodinom Kazumasom Miyazakijem