Izlet 2.E i 2.M u Zagreb
Autor: Tanja Kolar Janković, 23. 3. 2018.

I ove školske godine učenici drugih razreda Tehničke škole izabrali su svoje odredište i odlučili otići na jednodnevnu ekskurziju u Zagreb. Dan D bio je 14.ožujka 2018. godine, a odredište izložba

„ Nikola Tesla – mind from the future“ te obilazak Tehničkog muzeja.

Išli smo jednim autobusom koji je, već u ranim jutarnjim satima, odzvanjao pjesmom. Miješali su se zvonki djevojački glasovi, ali su im se vrlo brzo pridružili i oni pravi – muški glasovi. Naš je vozač bio na visini zadatka, pa smo vrlo brzo i sigurno stigli u Zagreb.

Izložba o Nikoli Tesli opravdala je naša očekivanja. Ambijent i ugođaj bili su fantastični.

O Nikoli Tesli doznali smo mnoge zanimljivosti koje su do tada znali samo neki. Zadivio nas je njegov veliki um, rijetka nesebičnost i skromnost, kao i briga za dobrobit i korist svih ljudi, bez

ikakve materijalne koristi za samoga sebe.

Oko 13 sati imali smo dogovoren obilazak Planetarija u Tehničkom muzeju. Udobno se smjestivši, čekali smo uz lijepu glazbenu kulisu, oko 10 minuta da se u prostoriji stvori mrak.

Ubrzo su se ukazale blistave zvijezde i planeti. Naši su ih učenici i prepoznali. Nastavili smo razgledavanje Tehničkog muzeja. Zanimljiv i šali sklon vodič pokazao nam je brojne izume Nikole Tesle i njihovu veliku primjenu u životu. Neki od smjelijih učenika hrabro su se javili biti pokusnim kunićima pri nekim eksperimentima koji su nam prikazani. Ostali su živi i zdravi.

Ostalo nam je vremena i za veliko finale: šoping u City centru. Netko je odlučio dopuniti svoju garderobu i upoznati se s modnim kretanjima u glavnom gradu. Moralo se i nešto malo pojesti i obnoviti snagu.

Na kraju smo svi ponovo napunili naš autobus i sretno se vratili kući oko 22 sata. Bilo je lijepo i poučno. Imate li i vi malo vremena, pođite na put i lijepo se družite.

Voditeljice puta:

Marinka Troha, prof.