Dan ružičastih majica u Tehničkoj školi Virovitica
Autor: Tanja Kolar Janković, 5. 3. 2018.

U srijedu, 28. veljače 2018. učenici i nastavnici Tehničke škole Virovitica obilježili su  Dan ružičastih majica koji se u svijetu  obilježava već dugi niz godina aktivnostima usmjerenim na prevenciju vršnjačkoga nasilja u školama.

U Tehničkoj se školi obilježio na način da su  učenici Alen Dorić, Nebojša Kovačević, Mihael Holi i Manuel Kolak iz III. razreda elektrotehničara,  Leon Smiljanić, Dominik Vadoc i Matej Kosina iz II. razreda elektrotehničara te Ana Ojdanić, Iva Ripli, Danijela Šarac i Petra Heller iz III. razreda medicinska sestra-tehničar opće njege, koji su prošli edukacije za vršnjačke medijatore, uz svoje profesorice Gabrielu Tomljanović i Melitu Majurec, održali radionice za sve učenike trećih razreda na temu odnosa, sukoba i komunikacije. Osim toga, učenici su snimili i vlastiti video u kojem su na zanimljiv način prikazali kako izgleda proces medijacije, odnosno posredovanje u sukobu. Učenici trećih razreda od svojih su školskih kolega mogli naučiti zašto nastaje sukob, kako ga pravilno riješiti i pritom kvalitetno komunicirati. Nastavnici i učenici Škole su također pridonijeli obilježavanju ovoga dana noseći ružičaste majice ili u ovom slučaju džempere i šalove.  (Melita Majurec, prof.)