Tehnička škola Virovitica na sajmu Viroexpo 2018
Autor: Tanja Kolar Janković, 1. 3. 2018.

Na  23. međunarodnom sajmu gospodarstva, obrtništva i poljoprivrede - Viroexpo 2018, predstavila se i naša škola.  Kao i proteklih godina, sva su usmjerenja imala svoj izložbeni prostor, a zainteresiranih posjetitelja nije manjkalo. Tako su se inspirativni elektrotehničari  predstavili CNC ploterom, maketom semafora, Teslinim transformatorom, maketom autonomnog fotonaponskog sustava, mjerenjem temperature i vlage pomoću mikrokontrolera, beskorisnom kutijom i solarnim kolektorom od limenki - zajednički rad učenika i nastavnika.  Šumarski tehničari su prezentirali  zbirku kukaca, sadnice rijetkih šumskih voćkarica, zbirku češera i dermo preparate divljih životinja, a usput su upoznali širu javnost sa svojim projektom ''Zaboravljene šumske voćkarice''.  Strojarski računalni tehničari su zainteresirali posjetitelje didaktičkim stolom sa senzorima (kapacitivnim, optičkim, induktivnim, mehaničkim i magentskim), dok su vrijedni medicinari besplatno mjerili krvni tlak i razinu šećera u krvi. Drvodjeljski tehničari-dizajneri, svoj su izložbeni prostor ukrasili zanimljivom maketom dječjeg igrališta  (završni rad učenika), klub - stolićem od epoksivne smole izrađen tehnikom zalijevanja obrađenih piljenica u kalup te uradcima (plakatima) učenika 2. razreda iz predmeta Dizajnersko crtanje - perspektiva.  Hvala svim nastavnicima i učenicima koji su sudjelovali na sajmu i pritom prezentirali našu školu. (G.T.)