Održana još jedna Večer matematike i fizike
Autor: Tanja Kolar Janković, 10. 12. 2017.

U četvrtak, 7. prosinca od 17 do 19 sati u Tehničkoj školi Virovitica je po drugi puta održana Večer matematike i fizike, u isto vrijeme kada i u mnogim osnovnim i srednjim školama, te dječjim vrtićima u Republici Hrvatskoj.

Organizator Večeri je Hrvatsko matematičko društvo uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja, te profesori matematike Vlatka Hižman-Tržić i Danijel Golinac s profesoricaom fizike Terezijom Galović-Čubrić.

Učenici su tragali za zločincima slijedeći njihove šifrirane poruke u igri Mec CSI, gradili piramidu Sierpinskog koja podsjeća na božićno drvce, okušali se u brzoj igri „10 sekundi“ , kartali „matematički ajnc“ i  „Crni Petar“  te igrali GeoGebra puzzle i druge zabavne mozgalice na računalu.

U učionici 3 izvodili su se zanimljivi pokusi dobivanja struje iz limuna, rješavale su se križaljke, a mogli ste provjeriti jeste li vodič struje i kakve vam naočale trebaju.

Ove godine odazvalo se još više učenika i posjetitelja nego lani te je ukupno bilo oko 90 sudionika.

Bila je to večer druženja i otkrivanja zabavne strane matematike i fizike, a završila je on-line kvizom iz matematike u kojem se na pitanja odgovaralo koristeći pametne telefone.

Nadamo se da je postigla svoj cilj - popularizaciju matematike i fizike te poticaj učenika za nastavak obrazovanja u smjeru prirodoslovlja.

Vlatka Hižman-Tržić