Bili smo na predstavljanju zbirke kratkih priča Mavro Bröder i njegovi kamaradi Olivera Jukića

Nova zbirka kratkih priča neobična naslova Mavro Bröder i njegovi kamaradi  Olivera Jukića predstavljena je u Gradskoj knjižnici i čitaonici Virovitica. Učenici 1. M i 2. M pozorno su slušali priče Šlezingerovo brdo i Rokovnik koje je pročitao autor.

Zainteresirali su se i za ostale priče  koje su radnjom smještene u uži zavičaj, a vrijeme radnje obuhvaća sva one preokrete kada mali čovjek postaje žrtva velikih svjetskih zbivanja. Baš kao i naslovni junak Mavro Broder koji dijeli sudbinu svojih kamarada s ovih prostora. Pripovjedač vješto tka priče o nesretnim sudbinama likova koji su dijelom inspirirani stvarnim osobama, a dijelom su plod fikcije s kojima se čitatelj susreo i u vlastitom životnu.
Tako čitatelj uranja u kafkijansku atmosferu isprepletenih legendi i predaja, onih seoskih kao i gradskih koje navode na promišljanje o zlu. A zlo su ratovi, poraće, privatizacija, igra što sve na poseban način postaje manipulacija. I usprkos tomu čitanje kratkih priča krijepi i vraća nadu.

Moderatorica Sanja Vučković i urednik Miroslav Mićanović zanimljivim pitanjima moderirali su promociju koja se dojmila i naših učenika.

Predstavljanje knjige mi je bilo zanimljivo zbog domišljatih  autorovih ideja te različitih radnji. Kratke priče su me zainteresirale jer se u skoro svakoj autor Oliver Jukić dotakne nekog dijela povijesti. (D. Š.)

Promocija mi se uistinu svidjela jer pisac je na vrlo zanimljiv i opširan način prikazao djelo i s velikom radošću i voljom odgovorio na postavljena pitanja, kraj promocije obilježio je prigodnom pjesmom. (L. P.)

Promocija mi se svidjela, a priče su zanimljive zbog svih događaja kojima je mjesto radnje u našim krajevima. (M. G.)

Promocija knjige "Marvo Bröder i njegovi kamaradi" mi se jako svidjela i kratke priče su me zaintrigirale jer su teme povijesne. Oliver Jukić je svojom izvedbom na gitari još više upotpunio cijelu večer. (A.K.)

Prije svega moram napomenuti da mi je bila velika čast sudjelovati na jednom ovako divnom događaju. Bila sam na promociji knjige "Mavro Bröder i njegovi kamaradi". Knjiga me je zbilja privukla i vjerujem da ću je pročitati. Pisac je bio vrlo opušten i prikazao je knjigu u najboljem izdanju. Oliver Jukić je svoju promociju uljepšao glazbom. (T. T.)

Jučerašnja promocija knjige mi je otvorila oči i pokazala koliko su knjige vrijedne. Gospodin Jukić i njegova knjiga su me posebno zainteresirali i taj neobičan naslov njegove knjige me privukao da ju pročitam. (V. K.)

Promocija knjige bila je zanimljiva, pisac je pročitao dva interesantna odlomka za koja su svi sudionici pokazali zainteresiranost. Pisac i njegovi suradnici su odlično vodili promociju, a na kraju je pisac odsvirao pjesmu iz razdoblja u kojem je radnja knjige. Svi sudionici promocije su ispratili promociju glasnim pljeskom. (I.B.)