Ovaj mjesec: 1941

Novakovi Posljednji Stipančići i 2. e na radionici u Gradskom muzeju Virovitica
Autor: Tanja Kolar Janković, 1. 6. 2022.

U petak, 27. svibnja 2022. učenici 2. e (naši elektrotehničari) nastavu Hrvatskog jezika imali su u Gradskom muzeju Virovitica. Naime, priču o Stipančićima iz Novakovog romana Posljednji Stipančići zaokružili su na radionici u ugodnom, prigodno zamračenom prostoru Muzeja. Radionica je započetla edukativnim filmom o povijesti osvjetljenja ljudskog roda, nastavljena je opisom i paljenjem starinske rasvjete na stolovima iz muzejskog fundusa, a završena je učeničkim radovima – stvaralačkim izražavanjem potaknutim djelom Posljednji Stipančići.

Zahvaljujemo kustosici Nikolini Hečimović na pripremi prostora i muzejskoj pedagoginji Anji Brabec Žeravica na stručnom vodstvu radionice!