Završetak eTwinning projekta e-trigonometrija

Učenici 3. razreda elektrotehničara Mihael Mežnarić i Dino Kodžaga sudjelovali su u eTwinning projektu e-trigonometrija zajedno s 46 učenika srednjih škola iz Osijeka, Koprivnice, Slatine, Varaždina i Šibenika te 7 nastavnica navedenih škola.

Projekt je trajao od listopada 2021. do svibnja ove godine.

Prvi virtualni sastanak putem Teamsa na kojem je predstavljen projekt i sudionici te prezentacije učenika na temu pravila ponašanja i sigurnosti na internetu održan je 14. prosinca. Nakon toga je 13. siječnja prof. Snježana Bošnjak iz Elektrotehničke i prometne škole Osijek održala odličnu edukaciju putem Teamsa za 7 uključenih nastavnica o izradi GeoGebra apleta. Učenik Danijel Krišto iz Elektrotehničke i prometne škole Osijek održao je 18. siječnja putem Teamsa za svoje kolege iz ostalih škola izvrsnu edukaciju o mogućnostima alata GeoGebra i izradi apleta s primjerima i rješenjima.

Učenici su nakon toga u grupama ili samostalno izrađivali GeoGebra aplete u kojima primjenjuju trigonometriju, u svojim su školama 14. ožujka obilježili Dan broja te surađivali na Forumu platforme TwinSpace rješavajući zanimljive zadatke primjene trigonometrije u problemima iz stvarnog života.

Za naše učenike Mihaela i Dinu, kao i za njihovu profesoricu, ovo je bilo jedno novo iskustvo nakon kojega smo zaključili da izrada sasvim jednostavnog interaktivnog GeoGebra apleta nije uopće lak zadatak i zahtijeva puno truda.

Nakon popunjenih ulaznih i izlaznih anketa planiran je zadnji virtualni sastanak 25. svibnja i dogovor oko prijave projekta za nacionalnu oznaku kvalitete.

Bilo je zadovoljstvo sudjelovati u ovom eTwinning projektu, surađivati s učenicima i nastavnicama iz različitih škola i steći nova znanja i vještine.

Vlatka Hižman-Tržić, prof.