Riječ i slika kao oružje mira
Autor: Ivana Vlaisavljević, Tanja Kolar, 7. 6. 2021.

Čitajući ulomake iz antiratnog romana Johnny je krenuo u rat  Daltona Trumboa, gledajući istoimeni film i  slušajući pjesmu One (Jedan) glazbenog sastava Metallice koja je  nadahnuta sudbinom glavnog lika, učenici 2. M usmjereno  su uspoređivali različite medijske tekstove.

Analizirajući kako su u njima prikazane informacije, ideje, stavovi i mišljenja te kako utječu na doživljaj stvarnosti i oblikovanje stavova i vrijednosti složili su se kako sva tri medijska teksta  nedvosmisleno i radikalno osuđuju rat i svako nasilje. Suosjećajući s protagnistom romana i filma koji kroz reminiscencije doživljenih strahota, potpuno unakažen,  ranjen i onesposobljen podsjeća na posljedice ratova.
U nastavku pogledajte kao su se i sami učenici stvaralčki izrazili  u mediju stripa.