Kreativna matematika u 1. M
Autor: Tanja Kolar, Vlatka Hižman-Tržić, 31. 5. 2021.

Da matematika ne mora biti dosadna i suhoparna, već da itekako ima veze sa „stvarnim životom“ pokazali su učenici 1. razreda medicinska sestra/tehničar.

Dobili su zadatak izraditi mini projekt – osmisliti, zapisati, skicirati i riješiti tri zadatka primjene trigonometrijskih omjera iz stvarnog života, a mini projekt su mogli raditi samostalno ili u skupini do 4 učenika. Uz upute za izradu učenici su dobili kriterije vrednovanja, a rad su mogli predati na papiru ili u digitalnom obliku.

Većina je učenika osmislila vrlo zanimljive i kreativne zadatke uloživši puno truda u grafički izgled uratka što je bila jedna od sastavnica vrednovanja.

Njihove uratke pogledajte u prilogu wink

Vlatka Hižman-Tržić, prof.

Antonela Fabijanac