Tehničari na Festivalu matematike
Autor: Tanja Kolar, Vlatka Hižman-Tržić, 12. 5. 2021.

U četvrtak, 6. svibnja dvije ekipe Tehničke škole sudjelovale su na ekipnom natjecanju učenika osnovnih i srednjih škola “ Ekipa za 5 +” u sklopu 15. Festivala matematike u Puli, naravno online.

U kategoriji srednjih strukovnih škola naša ekipa GIGA S (učenici 1. i 2. razreda) u sastavu: Mihael Mežnarić i Dominik Povrženić iz 2. E te Damjan Pažin i Dino Slobodnjak iz 1. E zauzela je 7. mjesto od 11 ekipa.

Ekipa TERA S (učenici 3. i 4. razreda) u sastavu: Mislav Ros i Ivan Demšić iz 4. E te Noa Ristanović i David Bobo iz 3. E zauzela je također 7. mjesto, ali od 16 ekipa.

Ukupno su sudjelovale 83 ekipe iz 26 srednjih škola Hrvatske. Pohvaljujemo naše učenike za sudjelovanje i ostvareni rezultat i nadamo se da ćemo iduće godine nazočiti natjecanju uživo u Puli.