''Nepušenjem protiv ovisnosti - ja sam iz razreda nepušača''
Autor: Tanja Kolar, 6. 3. 2021.

Nedavno je završen hvalevrijedan projekt Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo Sveti Rok koji za cilj ima prevenciju i suzbijanje pušenja duhanskih proizvoda mladih osoba. To je posebno važno jer su upravo cigarete jedan od glavnih rizika koji mogu dovesti do ovisnosti o drogama. Drugi razredi srednjih škola imali su priliku kandidirati se za ''razred nepušača'' te dobiti prigodne poklone.  Među razredima nepušačima u školama diljem Županije, našla su se čak dva naša - 2. MHT i 2. E.  Ovom prilikom čestitamo učenicima oba razreda i želimo im da i dalje odole ''čarima'' duhanskoga dima te ostanu nepušači. Prigodne poklone - USB stickove, uručili su im razrednici i stručna suradnica, profesorica Melita Majurec.