Revitalizacija školskog parka
Autor: Tanja Kolar, 19. 1. 2021.

Odmah po povratku u školske klupe maturanti i budući šumarski tehničari zasukali su rukave i bacili se na posao. Oborili su stabla crvenoga hrasta koja nisu bila adekvatna zbog prekomjernog opadanja lišća te su stvarali probleme u održavanju kanalizacijske mreže. Uz pomoć djelatnika Hrvatskih šuma, koji su rušili i pilili stabla, veliki dio posla odradili su upravo učenici 4. Š. Iscijepali su oko 20 metara drva te ih posložili na školsko igralište. Tako je nastavljena važna suradnja Hrvatskih šuma  i Tehničke škole Virovitica. Velike količine granja pretvorit će se u biomasu, a drvna masa iskoristit će se za izradu novih klupa koje će ukrašavati školski park. Na mjestu porušenih stabala planira se sadnja novih vrsta, a od dijela neiskoristivih trupaca, učenici su izradili improvizirani stol i stolce za odmor.  Pohvaljujemo naše vrijedne šumarske tehničare i njihove nastavnike koji se uvijek pobrinu da okoliš naše škole blista.