Poznati svjetski fizičari uskoro stižu u učionicu fizike
Autor: Tanja Kolar, 14. 10. 2020.

Naš vrijedni maturant i budući elektrotehničar Dominik Mežnarić glavni je kreativac naše škole i veliki ljubitelj likovnog stvaralaštva. Uvijek se rado odaziva na sve pripreme za priredbe u kojima nam je potrebna njegova neiscrpna mašta i ideje za prigodno uređenje školskoga panoa. Ovoga puta Dominik je otišao korak dalje i na zamolbu svoje razrednice Terezije Galović - Čubrić, odlučio urediti učionicu fizike portretima  poznatih svjetskih fizičara poput Watta, Tesle, Kopernika i Boškovića. Crteže je radio na A3 bijelom blok papiru, a koristio je 10H - 8B te ugljene olovke. Trebalo mu je 17 dana za crtanje, a slike i ideje je pronalazio na internetu te ih precrtavao s monitora. Moramo priznati da svi portreti  izgledaju poput pravih malih remek djela. Bravo!