Održana radionica u sklopu projekta ''I ja znam, i mene se pita''
Autor: Tanja Kolar, 19. 9. 2020.

U petak, 18. rujna 2020., održana je jednodnevna radionica u sklopu projekta Foruma za slobodu odgoja ''I ja znam i mene se pita'' koji je zbog trenutne zdravstvene situacije ipak malo izmijenjen i ubrzan.  Glavni cilj projekta je osnaživanje učenika za otkrivanje problema u školskoj i lokalnoj zajednici  te predlaganje, osmišljavanje i provođenje projektnih rješenja uz aktivno sudjelovanje samih učenika. Tehnička škola Virovitica  i X.  gimnazija ''Ivan Supek'' iz Zagreba zajedno sudjeluju  u projektu.

Devet učenika  3. m razreda Tehničke škole Virovitica sudjelovalo je u zanimljivoj radionici u kojoj su raspravljali o komunikaciji, sukobima, timskom radu, kreativnosti te preprekama koje mogu dovesti do nerealiziranja projekta.  Tako su učenici imali priliku naučiti kako je pri svakom kreiranju projekta nužna kvalitetna komunikacija i timski rad, a uz brojne su vježbe na radionici shvatili da to ponekad i nije jednostavno. Na kraju su  sami osmislili te prezentirali  dvije projektne ideje  kojima će pomoći svojim kolegama da se u školi osjećaju ugodnije, opuštenije i radosnije.  Učenici su, također, već pripremili akcijske planove, a za početak bit će to prezentacija  projektnih ideja ravnatelju i stručnoj službi Škole. Učenike je kroz cijelu radionicu vodila trenerica Ana Žnidarec Čučković iz FSO-a koja je svima zahvalila na aktivnom  sudjelovanju te kreativnim idejama koje su na kraju i dovele do osmišljavanja  čak dviju zanimljivih projektnih ideja. (G.T.)