Međunarodni dan sestrinstva
Autor: Tanja Kolar, 12. 5. 2020.

Danas medicinske sestre i tehničari diljem svijeta obilježavaju Međunarodni dan sestrinstva. Ovo zaista posebno humano zanimanje zbog epidemiološke je situacije u središtu pozornosti jer su upravo medicinske sestre i tehničari prvi u kontaktu sa zaraženim pacijentima te o njima satima skrbe u zahtjevnim radnim uvjetima i zaštitnoj opremi. Svima njima, kao i našim učenicima - budućim medicinskim sestrama i tehničarima te profesoricama stručnih predmeta u programu zdravstva, koje im nesebično prenose svoje znanje i ljubav prema sestrinstvu, od srca čestitamo njihov dan! (foto: https://bit.ly/2WpUXgB)