LiDraNo
Autor: Tanja Kolar, 16. 3. 2020.

12. ožujka 2020. godine održana je Županijska smotra literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo 2020. učenika srednjih škola Virovitičko-podravske županije. Naši učenici sudjelovali su u dramskom, literarnom i novinarskom izričaju:

dramski:

a) skupni scenski nastup – dramsko-scenska igra „(Ne)talentirani dizajneri (autorski rad) – učenici 1.d razreda:

Mihaela Bošnjak, Simon Brešćanski, Lucija Buri, Tea Golić, Jelena Kapitan, Gopal Pasarić, Sara Štajner, Tea Tomljanović i Antonela Vrban.

b) pojedinačni scenski nastup – kazivanje poezije:

Tea Golić, 1.d – kazivanje pjesme „Frčki” Božice Brkan

Roko Piljek, 1.m – kazivanje pjesme „Dugo u noć, u zimsku bijelu noć” Dragutina Tadijanovića

literarni radovi:

a) Buga Poljak, 1.m – lirska pjesma „Zimska staza”

b) Lorena Mihelčić, 1.m – literarni rad „Kol'ko konje voliš, tol'ko ti duša vrijedi”

samostalni novinarski radovi:

a) Dorotea Dolovski, 1.m – intervju „Svestrani povjesničar”

b) Simon Brešćanski, 1.d – putopis „Pustolovina života”

Nastupi učenika u dramsko-scenskom stvaralaštvu, okrugli stolovi za sve izričaje, proglašenje najuspješnijih te dodjela Zbornika LiDraNo 2020. i pohvalnica održani su u Gradskom kazalištu Virovitica. Ovogodišnji domaćin županijske smotre bila je Gimnazija Petra Preradovića Virovitica.

Izabela Babić, prof.