Održana predavanja za učenike 1. razreda na temu ''Sredstva ovisnosti''
Autor: Tanja Kolar Janković, 10. 3. 2020.

U petak, 6. ožujka 2020., profesor Siniša Brlas, psiholog iz Zavoda za javno zdravstvo ''Sveti Rok'', održao je zanimljiva predavanja za sve učenike prvih razreda i tako ih upoznao sa sredstvima ovisnosti s kojima se susreću današnji mladi. Profesor se dotaknuo ilegalnih (uličnih) droga, sedativnih lijekova i ''uobičajenih droga'' kao što su alkohol, nikotin i kofein u energetskim napitcima. Učenicima je objasnio kako i zašto nastaje ovisnost te opasnosti i posljedice koje donosi, a najčešće se tiču kršenja zakona. Kako bi pokazao koje sve posljedice droga ostavlja na čovjeku, profesor Brlas je pokazao i nekoliko zastrašujućih fotografija mozga, pluća i usne šupljine naglasivši da su to stvarne fotografije. Napomenuo je kako ovisnost kreće od pušenja cigareta te preporučio učenicima da ne kreću s konzumiranjem duhanskih proizvoda jer time imaju veći rizik od stvaranja ovisnosti o nekim drugim, najčešće težim sredstvima ovisnosti.